המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

כיצד לימודי מנהל עסקים עוזרים לך לקדם עסק קיים?

shutterstock_81473290_s

כל אדם הבוחר לעבוד כעצמאי, מתרכז בתחום קרוב לליבו בו הוא מצטיין, בין אם מדובר בהכנת עוגות, עיצוב פנים או תכנות אפליקציות. אך מלבד הצורך להתמחות בתחום העסק, על מנת להבטיח את הצלחת העסק חייב כל עצמאי להיות בעל ידע בניהול השוטף של העסק, החל מגיוס העובדים וכלה בניהולו הפיננסי.

בין אם אתם יזמים החולמים על הקמת עסק עצמאי, או בעלי עסק קיים, לימודי מנהל עסקים הם הדרך הטובה ביותר עבורכם לרכוש את הידע הדרוש והרלוונטי ביותר לניהול נכון של העסק שלכם.

תכנון פיננסי נכון, משלב ההקמה ועד לניהול השוטף

כבר בשלב הרעיון לעסק מצליח, חייב כל יזם להתמצא בדרכים השונות לגיוס הון, ולהכיר את הכלים הפיננסיים המסייעים בקבלת החלטות בתחום המימון. גם בעל עסק קיים נאלץ לבצע שיקולים פיננסיים רבים כמו באיזה מחיר ימכור את המוצר שלו? האם המחיר כדאי? כיצד לנהל הוצאות מול הכנסות ועוד. במהלך לימודי מנהל עסקים נחשפים הסטודנטים למגוון כלים פיננסיים המאפשרים לענות על שאלות אלה, ומסייעים לקיים ניהול פיננסי תקין של העסק.

התנהלות נבונה בעולם העסקי

הצלחתו של עסק פרטי תלויה רבות בסביבה בה הוא פועל, הכוללת את השוק הרלוונטי, המתחרים הישירים והעקיפים וכמובן הלקוחות. לימודי מנהל עסקים מעניקים לבעל העסק מגוון כלים לניהול והתנהלות נבונה: בלימודי מערכות מידע לומד בעל העסק להשתמש במערכות השונות לצורך מעקב אחר ההתנהלות הכספית, השיווקית והניהולית של העסק, בלימודי משפט עסקי לומד בעל העסק להבין את העולם המשפטי שהוא חלק בלתי נפרד מהעולם העסקי, ובלימודי הכלכלה נחשף בעל העסק לסביבה העסקית והמקומית.

שמירה על עובדים חרוצים ומרוצים

ההון האנושי הינו משאב יקר ערך כמעט בכל עסק. עצמאים, בעלי עסקים ויזמים נדרשים לגייס את האנשים המתאימים ביותר עבור העסק או הפרויקט שלהם ולהפיק את המקסימום מהידע והכישורים שלהם. במסגרת הקורסים למדעי ההתנהגות הנלמדים בתואר למנהל עסקים, רוכשים הסטודנטים כלים המסייעים להם בגיוס עובדים מתאימים, הנעתם ועידודם. כמו כן מסייעים הלימודים בקבלת החלטות משמעותיות המצריכות גמישות ניהולית כמו ניוד עובדים לתפקידים שונים.

שיווק וקידום העסק

שיווק נכון של העסק הוא המפתח לשמירה על עסק רווחי ומתפקד. בעל העסק חייב לדעת לזהות את לקוחותיו ולהבין את צורכיהם, על מנת שיוכל להגיע לקהל היעד שלו ביעילות, להכיר את שיטות ואפיקי הפרסום השונים ולדעת מהי הדרך המתאימה ביותר לפרסם את העסק שלו. עליו לשקול את אסטרטגיות השיווק שלו ולהגדיר יעדים אסטרטגיים כדי להישאר תמיד צעד אחד לפני מתחריו, ולבדל את עצמו על מנת לשרוד בתחרות. במסגרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים, נלמדים עקרונות השיווק המכינים את בעל העסק לכל האתגרים הללו, ומאפשרים לו ליצור מערך שיווקי יעיל המותאם לעסק שלו ופועל להשגת תוצאות מקסימליות.

התפתחות וצמיחה לגבהים חדשים

המטרה של כל עסק היא רווחיות, המושגת בדרך כלל על ידי צמיחה של העסק. קורסי הכלכלה חושפים את בעל העסק למגוון האפשרויות הרחב ומלמדים אותו כיצד לעבור מראיה של עסק קטן אל העולם הגדול, וכיצד לבצע את הפעולות למינוף העסק שלו והצעדתו קדימה.

להיות תמיד בשליטה

ישנם בעלי עסקים רבים שמשאירים את הטיפול בנושאים אותם הזכרנו לבעלי מקצוע העובדים תחתיהם. אך גם אם אתם מעסיקים עובדים האחראים על תחומים אלו, תמיד כדאי שגם לכם יהיה את הידע המקצועי, שיאפשר לכם לבקר את החלטות העובדים ולמדוד את הצלחתם בתפקיד ותרומתם לעסק.

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים