המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

כיצד תואר שני במשפטים מכין אותך לעולם העסקים?

shutterstock_136238984_s

יותר ויותר עסקים פונים בשנים האחרונות לפתרונות של בוררות וגישור על מנת לפתור סכסוכים עסקיים מחוץ לכותלי בית המשפט בצורה מהירה, הוגנת וזולה. מגמה זו הופכת את העוסקים בגישור ובוררות לאנשי מפתח בעולם העסקי בכל הקשור ליישוב סכסוכים.

מגשר אשר מצליח להגיע לפתרון המקובל על כל הצדדים, מאפשר לעסק להמשיך ולתפקד מבלי לפגוע בעובדים ובלקוחות, ורוכש לעצמו מקום של כבוד בעסק, מה שמבטיח בדרך כלל המשך פעילות עם העסק וגישור בסכסוכים נוספים ואף בסכסוכים בין העסק לבין גורמים חיצוניים, כגון ספקים, לקוחות וכדומה.

מדוע מעדיפים בעלי העסקים לפנות למגשר ולא לבית המשפט?

סודיות – היתרון המשמעותי ביותר עבור בעלי העסקים הבוחרים לפנות למגשר מקצועי היא הפרטיות בה מתקיים ההליך. בניגוד להליך משפטי שמתקיים במקום ציבורי וחשוף לתקשורת, הליך הגישור מתקיים בין כתלי העסק והוא דיסקרטי לחלוטין.

חסכון בזמן וכסף – בעוד פנייה לבית משפט גובה מחיר יקר, שבא לידי ביטוי בכסף ובזמן, פנייה להליך גישור חוסכת זמן רב עבור העסק, זאת בשל היותו של הליך הגישור פשוט, קצר ותכליתי יותר, המתקיים על מנת להגיע להסכמה ולא על מנת להכריע בין הצדדים. תהליך גישור חוסך גם כסף מכיוון שהוצאות מימון הליך זה קטנות במידה ניכרת מן ההוצאות הכרוכות בניהול משפט, והן נתונות בידי הצדדים, שרשאים בכל שלב להפסיק את ההליך.

הסכמה על הפתרון – תהליך הגישור פונה לטובת הצדדים, מבליט את המשותף וממזער את הניגודים ומטרתו להוביל להסכמה משותפת של שני הצדדים לפתרון הסכסוך, תוך סיוע לחידוש האמון בין הצדדים, זאת בניגוד להליך משפטי, שלא בהכרח דואג לשביעות רצונם של הצדדים.

שמירה על תפקוד תקין – השימוש במגשר מאפשר המשך תפקוד תקין של העסק ושמירה על האינטרסים של כל בעלי העסק ובעיקר של לקוחותיו.

תואר שני במשפטים במכללה האקדמית נתניה, מעניק לבוגריו כלים מעשיים להתמודדות עם עולם העסקים, בדגש על יישוב סכסוכים מסחריים ועסקיים. הסטודנטים לתואר שני של המכללה האקדמית נתניה מקבלים תעודת גישור בסיום הלימודים, המסמיכה אותם לפעול כמגשרים בסכסוכים עסקיים, מקנה רובד נוסף בעבודתם המשפטית ומאפשרת להם דריסת רגל מקצועית בעולם העסקים הצמא לפתרונות ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט.

התוכנית שמה דגש על יישוב סכסוכים מסחריים ועסקיים וכוללת מספר קורסים ייחודיים בנושא זה:

– קורס בנושא משא ומתן משפטי למניעה ויישוב של סכסוכים עסקיים
– קורס בוררות בסכסוכים מסחריים ועסקיים
– קורס גישור בסכסוכים מסחריים ועסקיים.

למסיימי הקורס של תואר שני במשפטים תוענק תעודת מגשר המאפשרת להתחיל לעסוק בגישור מיד עם קבלת התעודה.

תכנית הלימודים, המועברת על ידי על ידי עורכי דין ושופטים מובילים, מגשרת בין העולם המשפטי לבין העולם הכלכלי והעסקי ומעניקה לבוגרים יתרון משמעותי באחד מן התחומים התחרותיים ביותר בשוק עריכת הדין. התכנית מיועדת גם לבעלי השכלה משפטית שאינם עוסקים בעריכת דין אך מעוניינים להרחיב את תחום פעילותם ליישוב סכסוכים עסקיים, ואפילו לשופטים המעוניינים להיעזר בכישוריהם על מנת לסייע לפתרון סכסוכים מחוץ לבית המשפט.

כמו כן, לימודי התואר השני מהווים כלי משמעותי בדרך להתפתחות מקצועית והעמקת העניין במקצוע, כמו גם אפשרות לשינוי כיוון מקצועי בעתיד, במיוחד עם רקע מסחרי עסקי. בנוסף לזאת, למרות שכמעט שום מעסיק לא מציב תואר שני בתור סף קבלה לעבודה, הרי שכאשר שני מועמדים שאחד מהם הוא בעל ניסיון והתמחות ספציפית בתואר שני ואחד מהם הוא בעל תואר ראשון בלבד פונים אל אותו המעסיק, ישנם סיכויים טובים לכך שהוא יבחר במועמד המשכיל יותר.

למצטיינים תינתן האפשרות להצטרף למסלול תואר שני עם תיזה, המהווה כרטיס כניסה יוקרתי לעולם המחקר והאקדמיה

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים