המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

כל אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת

shutter_189811220

מגישי חדשות וכתבים, עורכי אתרים ודוברים, עולם התקשורת מלא בתפקידים נחשקים מסגנונות שונים, כאשר הדרך אל כולם עוברת דרך לימודי תואר ראשון בתקשורת.
תואר ראשון בתקשורת הוא אחד התארים המקיפים ביותר. במסגרת לימודי התואר נחשפים הסטודנטים למגוון עצום של תחומים הקשורים לעולם התקשורת, ועם סיום הלימודים וקבלת התואר, עומדת בפניהם הבחירה בשלל תפקידים המוצעים לבוגרי תואר זה מתוך מבחר ערוצים – החל מעיתונות כתובה, טלוויזיה, רדיו, פרסום ושיווק, דוברות, יחסי ציבור ועוד.

עיתונות כתובה

העיתונות הכתובה היא הבסיס של עולם התקשורת. מאז ומתמיד נחשבו העיתונאים לכלבי השמירה של הדמוקרטיה, חושפי השחיתויות ומגיני חופש הביטוי. תחום העיתונות הכתובה עבר מהפיכה בעקבות הקמת אתרי החדשות באינטרנט, שהפכו את המדיה הכתובה לזמינה, נגישה ודינמית מכל מדיה אחרת, וחיזקו את השפעת המילה הכתובה על ההמונים.
בוגרי תואר ראשון בתקשורת יכולים להשתלב בעבודה בתקשורת הכתובה ככתבים, תחקירנים, עורכי ומנהלי תוכן במערכות העיתונים ובאתרי האינטרנט, ולהשתמש בכישרונם על מנת להביא את העולם אל הקוראים.

תקשורת משודרת – רדיו וטלוויזיה

אם המדיה המשודרת קרובה יותר ללבכם, תוכלו לבחון אפשרות לעבוד בערוצי הרדיו והטלוויזיה השונים. בוגרי תואר ראשון בתקשורת יכולים להשתלב בעבודה מאחורי הקלעים בתקשורת המשודרת כתחקירנים, עורכים ומפיקים במערכות החדשות ובתכניות הרדיו והטלוויזיה, או למצוא את עצמם בקדמת המסך והמיקרופון ככתבים, קריינים ומגישים.

מדיה פופולרית

עבודה בתקשורת המשודרת אינה מוגבלת לתכניות חדשות ואקטואליה בלבד, אלא אפשרית בכל ז'אנר וסגנון, החל מכתבים בערוצי הלייף סטייל ועד מפתחי פורמטים עבור תכניות הריאליטי. כמו כן יכולים בוגרי תואר ראשון בתקשורת להשתלב במדיה הפופולרית בתפקידי בימוי, הפקה, סאונד וצילום. ערוץ קריירה נוסף הפתוח בפני בוגרי תואר ראשון בתקשורת הוא עולם הקולנוע, שם יוכלו בוגרי התואר לעסוק בתפקידים דומים.

פרסום ושיווק

עולם הפרסום והשיווק הפך לא מכבר לחלק בלתי נפרד מעולם התקשורת. ערוצי התקשורת השונים הפכו למדיות הפרסום הפופולריות ביותר, ואין כמעט ערוץ תקשורת שלא משלב בתכניו תכנים פרסומיים בצורה כזו או אחרת. בוגרי התואר הראשון בתקשורת יכולים להשתלב בעולם הפרסום והשיווק כתקציבאים, מפיקים ואנשי קריאייטיב. כמו כן יכולים בוגרי התואר לפנות לכיוון של שיווק דיגיטלי ולעסוק בתחום המתפתח של שיווק באינטרנט וברשתות החברתיות.

דוברות ויחסי ציבור

אם אתם אנשים שאוהבים להסביר ובטוחים במיומנות השכנוע שלכם, תוכלו לנסות להשתלב בתחום הדוברות ויחסי הציבור. גופים רבים מחזיקים מחלקות דוברות ויחסי ציבור גדולות המעסיקות עשרות בוגרי תקשורת שתפקידם לדברר את החברה ולנהל את הקשר בין החברה לבין ערוצי התקשורת. בתפקידים אלו תעבדו בעיקר מול בוגרי תקשורת שבחרו במסלולי קריירה אחרים, ותייצגו את החברה בה אתם עובדים אל מול גופי התקשורת השונים. תפקידים אלו קיימים גם במסגרות הציבוריות, החל מדוברים של גופים ציבוריים וכלה בעוזרים פרלמנטרים האחראים על הקשר עם הבוחר.

עבודה כפרילנסר

תחום התקשורת מאפשר לעסוק בתחום כעצמאי. גם אם עדיין אין לכם מספיק ניסיון ומוניטין לפתוח עסק עצמאי משלכם, תוכלו להשתלב בעבודה כפרילנסרים, ולהעניק שירות לחברות וגופים שונים, ולצבור ניסיון תוך שאתם נהנים מגמישות וגיוון בעבודה, בכמות ובסוג הארגונים להם אתם מעניקים את שירותיכם.

כאמור, כמות אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת היא אינסופית. בשל העובדה שמדובר בתואר נחשק, ההיצע של בוגרים המבקשים לעבוד בתחום גדול מהביקוש, מה שמעניק יתרון לבוגרים המגיעים לסיום התואר עם ניסיון. לימודי תואר ראשון בתקשורת במכללה האקדמית נתניה מאפשרים לכם לרכוש ניסיון  מעשי בתחום, המניח את רשימת התפקידים הנכבדה הזו בהישג ידכם, ומאפשר לכם להצטרף אל בוגרים רבים של המכללה האקדמית נתניה, המועסקים במשרות נחשקות בתחום כמנהלי פיתוח עסקי, דוברים, מנהלי לקוחות במשרדי יח"צ ופרסום, מפיקים ועורכים במערכות עיתונים ותקשורת.

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים