המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

כל אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר ראשון במשפטים

shutterstock_172081178_s

אחד השיקולים כבדי המשקל בבחירת מסלול הלימודים הוא אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בעלי התואר הנבחר לאחר סיום הלימודים, או כמו שסטודנטים רבים נוהגים לשאול את עמיתיהם הבוגרים – 'יש מה לעשות עם זה?'

אם תשאלו את השאלה הזו את בוגרי בית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה, תזכו לתשובה חיובית ביותר. תואר ראשון במשפטים הוא אחד התארים הפותחים בפני בעליו את המגוון הרחב ביותר של אפשרויות תעסוקה, החל מעבודה כעורך דין במגוון התמחויות, דרך תפקידי יעוץ משפטי בחברות ציבוריות ופרטיות, ארגונים ועמותות חברתיות וכלה בגישור ויישוב סכסוכים.

עריכת דין במגזר הפרטי

על מנת לעסוק בעריכת דין, מתבקשים בוגרי תואר ראשון במשפטים לעשות התמחות ולגשת למבחני לשכת עורכי הדין. לאחר שעברו את המבחנים בהצלחה יכולים הבוגרים להשתלב כעורכי דין במשרדים אזרחיים ולעסוק מגוון תחומים משפטיים כמו נזיקין, קניין, קניין רוחני, חוזים, משפחה, מקרקעין, פלילים ועוד.

יעוץ לחברות וגופים גדולים במשק

חברות רבות בתחומי ההייטק, התקשורת, הנדל"ן וכדומה מעסיקות עורכי דין המשמשים כעורכי הדין של החברה בהתנהלותה מול ספקים ולקוחות. לרב החברות המובילות במשק מחלקה משפטית שלמה, כך שניתן להשתלב בעבודה כעורך דין או יועץ משפטי עם סיום התואר.

מי שרוצה לעבוד בחברה עסקית אך אינו מעונין להיות עורך דין, יכול לשמש כיועץ משפטי ולהעניק את שירותיו כבעל מקצוע מוסמך למשפטים.

מקומות עבודה רבים נוספים במגזר הפרטי פותחים את שעריהם לבוגרי תואר ראשון במשפטים, כאשר הקו המנחה לקבלה למשרה הוא ידע והתמצאות בתחום החקיקה והפסיקה הישראלית המשרתת את החברה בתחום בו היא עוסקת.

עבודה במגזר הפרטי נחשבת למתגמלת במיוחד מבחינה כספית, ואפשרויות הקידום בו הן רבות.

פעילות משפטית במגזר הציבורי

המגזר הציבורי מציע מגוון רחב של תפקידים לבעלי השכלה משפטית. החל מתפקידים במשרדי הממשלה השונים כגון משרד החוץ, משרד התעשייה והמסחר, משרד החינוך, וכלה בארגונים כמו הסנגוריה הציבורית, בתי המשפט, המוסד לביטוח לאומי, מנהל מקרקעי ישראל, הפרקליטות, משרד מבקר המדינה ועוד. התמורה הכספית בעבודה במגזר הציבורי אינה גבוהה כמו זו של המגזר הפרטי, אך העבודה במגזר הציבורי מתגמלת במיוחד ומאפשרת השפעה על סדר היום הציבורי.

סיוע ויעוץ לעמותות וארגונים חברתיים

בוגרי תואר ראשון במשפטים האוהבים עבודה חברתית, יכולים  לבחור להשתלב במגוון תפקידים בעמותות וארגונים חברתיים וסביבתיים, ציבורים ופרטיים כאחד, בתפקידי ייעוץ משפטי, עבודה על הצעות חוק בנושאי פעילות הארגון ועוד.

גישור ופתרון סכסוכים

בנוסף לעריכת דין, בוחרים עורכי דין רבים לעסוק גם כמגשרים לפתרון סכסוכים בין צדדים שנמצאים במחלוקת, הבוחרים להביא את הסכסוך ביניהם לידי הכרעה של עורך דין אובייקטיבי המשמש כבורר ומגשר.

עורכי דין בעלי ותק של עשר שנים במקצוע החברים בלשכת עורכי הדין יכולים לשמש גם כנוטריונים אשר מאמתים וחותמים על מסמכים משפטיים כאישור על מקוריות המסמכים.

הוראת משפטים במגוון מסגרות

לאחר השלמת לימודי תעודת הוראה, יכולים בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים לעסוק בהוראת התחום במסגרות שונות כגון לימודי השלמה בבתי ספר, חוגים במרכזים קהילתיים וסדנאות העשרה לאוכלוסיות שונות. לימודי ההוראה מאפשרים העברת הידע אותו רכשתם במהלך הלימודים בצורה המותאמת לאוכלוסיות השונות, בצורה שתסייע להם להשתמש בידע המשפטי בחיי היום יום שלהם.

המשך לימודים

בנוסף לכל אפשרויות התעסוקה המגוונות, עומדת פני בוגרי התואר הראשון המשפטים גם האפשרות להמשיך בלימודיהם האקדמיים – בין אם לתואר שני במשפטים, ובין אם בתחומים אחרים, דוגמת תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במדע המדינה, תואר שני ביחסים בינלאומיים, ורבים אחרים.

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים