המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

מלגות לימודים – עד 10 מיליון ש"ח בשנה

shutterstock_18103141 (1)

בחירת מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים ללמוד מורכבת מפרמטרים רבים, אך אין ספק כי אחד השיקולים המשמעותיים ביותר בבחירת מוסד ללימודים גבוהים הוא שכר הלימוד.

עבור רוב האנשים, לימודים גבוהים מגיעים בשלב בחיים בו הם עדיין בתחילת דרכם הכלכלית, אחרי שירות צבאי או לאומי, עובדים בעבודות סטודנטים מזדמנות על מנת לממן את חיי היום יום.

למרות השם שדבק בהן, עבודות סטודנטים אינן מספיקות למימון לימודים גבוהים, ואם לא חסכתם מראש עבור התואר, או שאתם מקבלים סיוע כספי מההורים, תאלצו למצוא מקור הכנסה נוסף למימון הלימודים. הפתרון הטוב ביותר עבור רבים הוא קבלת מלגת לימודים, המסייעת במימון חלק משכר הלימוד ולעיתים את כולו.

לא לכל סטודנט מגיעה מלגת לימודים, אך כמות הסטודנטים המקבלים סיוע מקרנות וגופים שונים גבוהה ממה שאתם חושבים. ישנם מאות סוגים של מלגות לימודים, כך שעם מעט הכוונה נכונה, רבים הסיכויים שגם אתם תמצאו את המלגה המתאימה לכם.

מלגות ממוסד הלימודים

המוסדות האקדמאים בישראל מציעים לסטודנטים מלגות לסיוע בשכר הלימוד, וכן מלגות לסטודנטים פוטנציאליים המתעניינים בלימודים במוסד. המלגות מוענקות לסטודנטים על פי קריטריונים קבועים מראש, ביניהם הצטיינות, פעילות חברתית, מצב סוציו אקונומי ועוד. המכללה האקדמית נתניה לדוגמא, מעניקה עד 10,000,000 ש"ח מלגות מדי שנה לכלל הלומדים בה ואשר עונים על הקריטריונים שקבעה ועדת המלגות, בהתאם לסוגי המלגות השונים. לדוגמא:

מלגות לימודים מקצועיות  – מלגות הניתנות לנרשמים למסלול לימודים מסוים. המכללה האקדמית נתניה מציעה מלגות מיוחדות לנרשמים לבית הספר למדעי המחשב והמתמטיקה, וכן לנרשמים למסלול תואר שני בתקשורת, בהתנהגות ארגונית, בנקאות ונדל"ן

מלגות הצטיינות – מלגות הניתנות לסטודנטים שנה א' העונים על תנאי קבלה מחמירים במיוחד, או לסטודנטים של המוסד שהצטיינו בלימודיהם בשנים קודמות.

מלגות חונכות – מלגות המוענקות לסטודנטים אשר בתמורה חונכים סטודנטים משנים נמוכות יותר.

מלגות בוגרים – בנוסף מעניקה המכללה מלגה לבוגריה שסיימו תואר ראשון ומעוניינים להמשיך לתואר שני במכללה.

מלגות התנדבות

מלגות התנדבות הן מלגות הניתנות לסטודנט תמורת השתתפותם בפרויקט התנדבות למען הקהילה. המוכר ביותר הוא פרויקט פר"ח, אשר מעניק מלגות לסטודנטים המשמשים במהלך שנת הלימודים כחונכים לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית.

מלגות על רקע סוציואקונומי

כמעט כל המלגות המוענקות על ידי הגופים השונים, מתייחסות למצב הסוציואקונומי של הסטודנט מבקש המלגה כפרמטר מרכזי לקבלת המלגה. אך ישנם מוסדות חינוך אקדמאים המציעים, בשיתוף עם גופי התנדבות גדולים מהארץ והעולם, גם מלגות לסטודנטים המגיעים מרקעים סוציואקונומים שונים, במטרה לעודד ולחזק את ההשכלה הגבוהה.

 

מלגות גופים מסחריים

גופים מסחריים רבים (חברות תקשורת, בנקים, קופות חולים ועוד) מציעים תכניות ופרויקטים המעניקים מלגות סיוע, כחלק מהפעילות החברתית והתרומה לקהילה של אותו ארגון. מומלץ לבדוק עם מקום העבודה שלכם, האם הוא מקים תכנית מלגות לעובדיו.

מלגות ייעודיות

גופים רבים מעניקים מלגות לסטודנטים לפי השתייכותם לפלח אוכלוסייה מסוים:

מקום מגורים – רשויות מקומיות רבות מציעות מלגות לימוד לתושביהן הסטודנטים. כך לדוגמא, יכול סטודנט המתגורר בעיר נתניה ב-5 השנים האחרונות, לקבל מלגה בגובה 7.5% משכר הלימוד. בנוסף, על מנת לחזק את ההשכלה הגבוהה בפריפריה, מציעים ארגונים רבים מלגות לסטודנטים הגרים או לומדים בצפון או בדרום הארץ.

השתייכות עדתית – ארגונים תרבותיים מציעים מלגות לצאצאי אותה תרבות. כך למשל מציעה הקרן לקידום החינוך עבור יוצאי עיראק בישראל, מלגות סיוע לסטודנטים יוצאי עיראק עד דור שלישי, וארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה מעניק לסטודנטים יוצאי אתיופיה מלגות קיום חודשיות.

מלגות לאוכלוסיית יעד – אינספור קרנות, גופים ועמותות מציעים מלגות לאוכלוסיות יעד שונות – חיילים משוחררים, עולים חדשים, סטודנטים בעלי מוגבלויות, מלגות לנשים, מלגות לסטודנטים חרדים ודתיים, מלגות ליוצאי יחידות צבא מסוימות ועוד.

כאמור, כמות הגופים והארגונים המעניקים מלגות היא גדולה במיוחד. על מנת לסייע לכם באיתור המלגה הרלוונטית לכם, תוכלו לקבל מאגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית את חוברת המלגות בה מפורטות כל המלגות הרלוונטיות לתלמידי המכללה האקדמית נתניה.

לייעוץ והכוונה נוספים התקשרו 09-3720048

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים