המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

איך מגיעים לסיום הלימודים עם ניסיון מוכח?

shutterstock_158522279

כל מקום עבודה שמכבד את עצמו דורש מעובדיו ניסיון קודם. כיצד יכולים בוגרים ללימודי המשפטים, שזה עתה סיימו את לימודיהם, לצבור ניסיון?

המכללה האקדמית נתניה מאפשרת לסטודנטים לרכוש ניסיון כבר בזמן הלימודים לתואר הראשון במשפטים, באמצעות מגוון כלים המעניקים לסטודנטים ניסיון פרקטי ומציידים אותם ביתרון משמעותי על פני סטודנטים ממוסדות אחרים.

תכנית המצוינות

תכנית המצוינות של בית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה מציעה מסלול ייחודי המיועד לסטודנטים מצטיינים בשנות לימודיהם השנייה והשלישית. התכנית מציגה בפני הסטודנטים את הצד המעשי של מקצוע המשפטים, מפגישה בינם לבין עורכי דין מהבכירים ביותר בארץ ופותחת בפניהם את הדלת להשתלב כמתמחים וכעורכי דין במשרדיהם כבר במהלך התואר. התכנית כוללת הכשרה מיוחדת במקבץ תחומים, שבדרך כלל אינו נלמד בפקולטות למשפטים, וכן קורסים משפטיים מעשיים, המכינים את הסטודנטים לקראת עבודתם המקצועית כמתמחים וכעורכי דין.

התכנית מקנה 6 נקודות זכות אקדמיות ומלגה לצידה.

הקליניקות המשפטיות

בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית נתניה מפעיל מס' רב של קליניקות משפטיות המאפשרות לסטודנטים להתנסות בפעילות משפטית אמיתית.

פרקטיקה וסיוע משפטי במסגרת הקליניקה לסיוע משפטי מעניקים הסטודנטים ייעוץ וסיוע טרום משפטי במרכזים קהילתיים ובתחנות שירות לאזרח. הסטודנטים לומדים לטפל בעניינים משפטיים שונים ובהמשך מיישמים את הנושאים אותם למדו בחיי המעשה, על ידי כך שהם משמשים כיועצים בתחנות הסיוע ברחבי הארץ, כשלרשותם יועצת משפטית המלווה ומנחה אותם בנושאים המשפטיים, וצוות מנהלי המעניק גיבוי מקצועי ותומך בפעילות.

התכנית לליווי סניגורים – במסגרת הקורס, הנערך בשיתוף הסניגוריה הציבורית, מחוז ת"א-מרכז, נוטלים הסטודנטים חלק פעיל בעבודת הסניגוריה הציבורית, מתלווים לעורכי דין העוסקים בייצוג עצורים ומשתתפים בניהול הגנתם של נאשמים. בנוסף לסיוע המשפטי המעשי, נלמדות סוגיות מיוחדות המתעוררות במהלך ניהול הגנתם של נאשמים ועצורים, ונעשה שימוש בחומר חקירה משטרתי, כתבי אישום ופרוטוקולים של דיונים שנערכו בבית המשפט, כאשר הסטודנטים לוקחים חלק באיסוף חומר רקע והכנת הנושאים לקראת הדיון.

הקליניקה לזכויות במקום העבודה – הקליניקה לזכויות עובדים וזכויות אדם חושפת את הסטודנטים לעבודה מעשית, הכוללת טיפול בבעיות משפטיות של אנשים בשטח. במסגרת הקליניקה מעניקים הסטודנטים סיוע לאוכלוסיות נזקקות במספר מסלולי פעילות, ביניהם איוש עמדות בבתי-הדין לעבודה (בתל אביב, חיפה או ירושלים), שם הם מעניקים ייעוץ ועזרה לפונים לבית הדין, וכן עבודה מעשית בקו החם של ארגון ויצו העוסק בפניות של נשים נפגעות אפליה בעבודה.

קליניקת גישור הקליניקה בנושא גישור ובניית הסכמות חושפת את הסטודנטים לקשת הפתרונות החלופיים לפתרון מחלוקות בדרך של הסכמה. בקורס נלמדים תפישות ודפוסי חשיבה לגבי סכסוכים ופתרונם, טכניקות של ניהול משא ומתן, התמודדות עם רגשות ומכשולים, בדיקה והערכת אופציות ואלטרנטיבות של הצדדים בסכסוך, ניסוח הסכם גישור ועוד.

משפט ושיפוט הלכה למעשה סדנה זו מאפשרת לסטודנטים הצצה נדירה לבית המשפט והתוודעות למלאכת השיפוט. במהלך כל שנת הלימודים מוצמדים הסטודנטים לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט ומסייעים בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט. עבודתם המעשית של הסטודנטים כוללת כתיבת חוות דעת, סיכום חומר משפטי, חיפוש מקורות משפטיים, סיכום עדויות, סיכום מוצגים ועוד.

הקליניקה לדיני אכיפה, זכויות וחובות חייבים קליניקה זו חושפת את הסטודנטים לעבודה מעשית, הכוללת טיפול בבעיות משפטיות של חייבים בחיי המציאות והתנסות בעבודה משפטית מגוונת. הסטודנטים מקבלים פונים בעמדות רשות האכיפה והגבייה ומסייעים לחייבים בהבנת זכויותיהם וחובותיהם ובהתנהלותם מול רשות האכיפה והגביה והנושים.

כתב העת מאזני משפט

מאזני משפט הינו כתב העת של בית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה. חברי המערכת , הינם ‏סטודנטים מצטיינים ונמרצים של המכללה האקדמית נתניה, המתנסים בחשיבה ביקורתית ובמחקר משפטי, וזוכים לעבוד מול עו"ד בכירים, שופטי בימ"ש מחוזי ולהיות מעודכנים בפסיקות ובעדכונים ה"חמים" ביותר בעולם המשפט.

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים