המכללה האקדמית נתניה

צור קשרלייעוץ והכוונה התקשרו 072-3310180

mobileIconLink

תואר ראשון במנהל עסקים – מה עושים עם זה?

shutterstock_181302014_s

אלו משרות פותח בפניך תואר במנהל עסקים? כל אפשרויות התעסוקה עבור בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים 

השאלה 'מה עושים עם תואר במנהל עסקים?' היא שאלה נפוצה, שרק מעידה על מורכבותו של התואר המבוקש. בזמן הלימודים נוגעים הסטודנטים למנהל עסקים במגוון תחומים רחב במיוחד, המכינים אותם לקראת אפשרויות תעסוקה בתחומים רבים. כך שבסיום הלימודים הם יכולים לעבוד כמעט בכל תחום לבחירתם ואף להשתלב במשרות ניהוליות בתחום שבחרו.

להתחיל בקטן – משרות ניהול במגזר הפרטי

סטודנטים רבים שנרשמים ללימודי מנהל עסקים חולקים חלום משותף – להצליח בגדול ולהפוך למנהלי שיווק, סמנכ"לים ואף למנכ"לים. כמו בכל מקצוע, גם כאן הגשמת החלום כרוכה בצבירת ניסיון במהלך הדרך.

למרות הדרך הארוכה, תואר במנהל עסקים מהווה יתרון המעניק נקודת פתיחה משופרת לבוגרים כמועמדים לתפקידי ניהול, ובוגרים רבים מתחילים את דרכם במשרות ניהול קטנות כגון: מנהלי מותג, מנהלי צוותים, אנשי שיווק בחברות קטנות. משרות אלו מאפשרות צבירת ניסיון, ההכרחי לשם קידום לעבר משרות גבוהות יותר בתחומים השונים: מנהלי תיקי לקוחות, אנליסטים, מנהלי תחום, מנהלי חברות, מנהלי ארגונים וסמנכ"לי שיווק.

לבחור מכל האפשרויות – מניהול מערכות מידע ועד ניהול עובדים

מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי מנהל עסקים, מעניקים לבוגרי התואר אפשרויות תעסוקה רבות במגוון תחומים: כלכלה, משפט, ניהול ושיווק. בנוסף לכך, בוגרים רבים של לימודי מנהל עסקים מוצאים את עצמם משתלבים בעבודה במשרות ניהוליות בניהול יצור, ניהול כוח אדם, ניהול מימון, ניהול מערכות מידע, ניהול קשרי לקוחות ועוד.

מגוון התחומים הרחב הופך את התואר לרלוונטי כמעט לכל תחום, כך שגם אם בסופו של דבר לא תמצאו את עצמכם באחד מתפקידי הניהול, הלימודים יסייעו לכם להשתלב במגוון רחב של משרות, החל משיווק ועד להייטק, במגזר העסקי ובמגזר הציבורי.

ללכת בעקבות ההתמחות – מכוח אדם ועד שיווק

לימודי מנהל עסקים מכשירים אתכם לקראת תפקידכם כמנהלים של המחר. כאמור, במהלך הלימודים תחשפו למגוון רחב של תחומים, שיסייעו לכם לגלות איזה תחום מתאים לכם יותר, ולבחור מסלול מקצועי המתמקד בתחומי ידע ספציפיים, כגון מימון, שיווק או מערכות מידע. כך תוכלו בהמשך להתברג בארגונים המתעסקים בתחום בו בחרתם, או לאייש משרות העוסקות בתחום בארגונים במגזר הפרטי והציבורי.

להיות הבוס – לפתוח עסק עצמאי

אפשרות  נוספת לנצל את הידע הרב שרכשתם במסגרת לימודי מנהל עסקים היא להקים עסק פרטי משלכם. פתיחת עסק פרטי והפיכה לעצמאים מאפשרת לכם ליישם את הידע והכלים שרכשתם בדרך שלכם ולנהל את העסק ועובדיו בשיטות שלכם, מא' ועד ת'. כמנהליו ובעליו של עסק פרטי, תהיו מעורבים בכל תחומי הניהול, מה שיספק לכם את ניסיון רב בתחומים השונים ולא רק בתחום ניהולי אחד.

לשרת את הציבור – משרות ניהול במגזר הציבורי

תואר ראשון במנהל עסקים הוא דרישת סף כמעט בכל משרת ניהול במגזר הציבורי, מהזוטרה ביותר ועד לגבוהה ביותר. בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים להשתלב במשרות ניהול בגופים ציבוריים גדולים, ולפלס את דרכם אל עבר קריירה מצליחה במגזר הציבורי, שיכולה להגיע עד לניהול החברות הציבוריות הגדולות במשק.

להמשיך ללמוד – תואר שני במנהל עסקים

לרמת ההשכלה יש השפעה רבה על סוג המשרה אליה תוכלו להגיע. לימודי התואר השני במנהל עסקים מחברים בין התאוריה לפרקטיקה, ומכינים אתכם  לקראת תפקידי ניהול בכירים במשק בתחומים השונים, החל ממימון ושיווק, דרך ניהול פרויקטים ומערכות מידע ועד ניהול משאבי טבע. לימודים גבוהים יותר יסללו את דרככם לאקדמיה, שם תוכלו להיות אלו המכשירים את דור המנהלים הבא.

digital marketing by ATOMI
השאר פרטים